V Kolíně proběhl 20. ročník Dne záchranářů, přilétl mimo jiné vrtulník | Týdeník Policie

V Kolíně proběhl 20. ročník Dne záchranářů, přilétl mimo jiné vrtulník

V Kolíně proběhl 20. ročník Dne záchranářů, přilétl mimo jiné vrtulník

Již dvacátý ročník Dne záchranářů proběhl v neděli 8.5. v Kolíně. Jedná se vždy o jednu z největších akcí v kraji, která se každým rokem pyšní nabitým programem po celý den. I díky slunnému počasí měla akce opět vysokou návštěvnost.

Již od rána bylo Karlovo náměstí zaplněno hasičskou, záchranářskou a policejní technikou. K vidění zde byla nejmodernější hasičská technika z celého Středočeského kraje, a to například z Mladé Boleslavi, Benešova, Rakovníka nebo i Říčan. Mezi nejmodernější techniku lze zařadit evakuační autobus nebo osmikolové kontejnerové nosiče Tatra 7. K vidění byla samozřejmě i historická technika.

Policie ČR předvedla téměř kompletní vozový park, nechyběly zde motorky, nejnovější „stíhací“ Škoda Octavia, nový Hyundai ix35, VW T5 alias „nehodovka“, VW T5 Schengenbus s VW T4 termovizí od cizinecké policie, technika poříčního oddělení z Nymburka a především vrtulník EC 135 T2. K prohlídce zde bylo vybavení pyrotechnika, kriminalistického technika či pořádkové jednotky. K vidění zde byli i dva služební koně. Městská policie Kolín se prezentovala jak svým technickým vybavením, tak i ukázkami sebeobrany.

Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje byla zastoupena nejnovějším sanitním vozem VW T5, který byl předán k užívání tento rok. Nechyběl také Range Rover s vozíkem pro hromadná neštěstí. V nafukovacím stanu probíhala ukázka a výuka první pomoci a v sanitním voze záchranáři představovali jednotlivé přístroje, které každodenně používají při výkonu svého povolání.

Hlavní program byl připraven na odpoledne, kde pro diváky byla připravena součinnost složek IZS při zásahu u dopravní nehody, ukázka kynologie a hipologie, hašení pomocí staré koňské stříkačky, zásah pořádkové jednotky a mnoho soutěží a aktivit pro děti.

Kolínský den záchranářů je každoročně jeden z nejnavštěvovanějších a bylo tomu tak i letos. I díky tomu se již nyní začíná pomalu připravovat další ročník.

Foto: Pavel Tuzar / Týdeník Policie + Jan Kostík

Opilý senior se zákazem řízení naboural s Daewoo zezadu do kamionu

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod došlo dne 17. září 2019 v 13:00 hodin. ...

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod došlo dne 17. září 2019 v 13:00 hodin. Sedmašedesátiletý řidič osobního automobilu Daewoo Kalos jedoucí ve směru od obce ...

Mladého muže postihly u stanice metra v Praze křeče, při pádu si poranil hlavu

Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali ...

Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali záchranáře. Při běžné hlídkové činnosti v okolí stanice metra Vltavská si hlídka ...

Řidič alternativní přepravní služby nedokázal strážníkům na pražském letišti předložit doklady taxislužby, navíc má vysloven platný zákaz řízení

Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí ...

Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí odhalili. Při kontrole areálu Letiště Václava Havla v Praze si strážníci z ...

Size: XS SM MD LG