V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů | Týdeník Policie

V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů.

K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ulicemi Musílkova a Nad Zámečnicí. Ze zatím neznámých příčin zde došlo ke střetu dodávky a posádky RZP ZZS HMP.

Řidič dodávky narazil zezadu do sanitky před ním. V té byla tou dobou převážena dvoučlennou posádkou záchranářů do nemocnice pacientka. Při nehodě došlo ke zranění řidiče dodávky, k akutní stresové reakci u převážené pacientky a k lehkému zranění jednoho ze záchranářů.

Všichni tři byli převezeni dalšími posádkami ZZS HMP do motolské nemocnice k dalšímu vyšetření.

Jen o několik desítek metrů dále, poblíž tramvajové zastávky Kavalírka, v Plzeňské ulici, došlo k nehodě další posádky RZP ZZS HMP. Na místo okamžitě vyrazily nejen další posádky RZP, ale také posádka s lékařem, Inspektor provozu, či náměstek ředitele ZZS HMP.

Sanitka ze zatím neznámých příčin narazila do sloupu. V době nehody sanitka převážela ženu se šestnáctiletým chlapcem. Společně s nimi byl v prostoru pro pacienty jeden záchranář (stará se při převozu o pacienta, ošetřuje, dohlíží na zdravotní stav).

Při této nehodě došlo k lehkému zranění matky nezletilého pacienta a dále ke zranění obou záchranářů. Jeden ze záchranářů utrpěl poranění v oblasti ramene, zad a páteře. V době příjezdu svých kolegů byl při vědomí a do nemocnice byl transportován se středně těžkým zraněním. Chlapec vyvázl z nehody bez zranění, nicméně byl jinou posádkou rovněž převezen do nemocnice.

Příčiny a okolnosti obou dopravních nehod nyní vyšetřují dopravní policisté. Na místě zasahovala také jednotka HZS Praha ze stanice Smíchov, která provedla protipožární opatření, zajistila místa nehod a zasypala uniklé provozní kapaliny sorbentem.

Kvůli druhé z nehod byl zastaven tramvajový provoz a mezi Andělem a Vozovnou Motol byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Foto: Týdeník Policie

Opilý senior se zákazem řízení naboural s Daewoo zezadu do kamionu

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod došlo dne 17. září 2019 v 13:00 hodin. ...

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod došlo dne 17. září 2019 v 13:00 hodin. Sedmašedesátiletý řidič osobního automobilu Daewoo Kalos jedoucí ve směru od obce ...

Mladého muže postihly u stanice metra v Praze křeče, při pádu si poranil hlavu

Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali ...

Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali záchranáře. Při běžné hlídkové činnosti v okolí stanice metra Vltavská si hlídka ...

Řidič alternativní přepravní služby nedokázal strážníkům na pražském letišti předložit doklady taxislužby, navíc má vysloven platný zákaz řízení

Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí ...

Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí odhalili. Při kontrole areálu Letiště Václava Havla v Praze si strážníci z ...

Size: XS SM MD LG