V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů | Týdeník Policie

V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů.

K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ulicemi Musílkova a Nad Zámečnicí. Ze zatím neznámých příčin zde došlo ke střetu dodávky a posádky RZP ZZS HMP.

Řidič dodávky narazil zezadu do sanitky před ním. V té byla tou dobou převážena dvoučlennou posádkou záchranářů do nemocnice pacientka. Při nehodě došlo ke zranění řidiče dodávky, k akutní stresové reakci u převážené pacientky a k lehkému zranění jednoho ze záchranářů.

Všichni tři byli převezeni dalšími posádkami ZZS HMP do motolské nemocnice k dalšímu vyšetření.

Jen o několik desítek metrů dále, poblíž tramvajové zastávky Kavalírka, v Plzeňské ulici, došlo k nehodě další posádky RZP ZZS HMP. Na místo okamžitě vyrazily nejen další posádky RZP, ale také posádka s lékařem, Inspektor provozu, či náměstek ředitele ZZS HMP.

Sanitka ze zatím neznámých příčin narazila do sloupu. V době nehody sanitka převážela ženu se šestnáctiletým chlapcem. Společně s nimi byl v prostoru pro pacienty jeden záchranář (stará se při převozu o pacienta, ošetřuje, dohlíží na zdravotní stav).

Při této nehodě došlo k lehkému zranění matky nezletilého pacienta a dále ke zranění obou záchranářů. Jeden ze záchranářů utrpěl poranění v oblasti ramene, zad a páteře. V době příjezdu svých kolegů byl při vědomí a do nemocnice byl transportován se středně těžkým zraněním. Chlapec vyvázl z nehody bez zranění, nicméně byl jinou posádkou rovněž převezen do nemocnice.

Příčiny a okolnosti obou dopravních nehod nyní vyšetřují dopravní policisté. Na místě zasahovala také jednotka HZS Praha ze stanice Smíchov, která provedla protipožární opatření, zajistila místa nehod a zasypala uniklé provozní kapaliny sorbentem.

Kvůli druhé z nehod byl zastaven tramvajový provoz a mezi Andělem a Vozovnou Motol byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Foto: Týdeník Policie

Na Šumpersku proběhla kontrolní akce na dodržování zákona o zaměstnanosti

​Olomoučtí celníci kontrolovali dodržování zákona o zaměstnanosti v oblasti regionu Šumpersko a zjistili 31 ...

​Olomoučtí celníci kontrolovali dodržování zákona o zaměstnanosti v oblasti regionu Šumpersko a zjistili 31 porušení. Koncem ledna provedli příslušníci Celního úřadu pro Olomoucký kraj ...

Policisté museli odložit vyšetřování nebezpečného předjíždění na Jičínsku

Jičínští dopravní policisté v těchto dnech odložili věc dopravního přestupku proti bezpečnosti a plynulosti ...

Jičínští dopravní policisté v těchto dnech odložili věc dopravního přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. I přes jeho intenzivní šetření a odborná zkoumání zajištěného ...

Moravskoslezští záchranáři si převzali patnáct nových vozidel

Záchranáři ZZS MSK uvedli v úterý 18. února 2020 slavnostně do provozu patnáct nových, plně vybavených, sanitních ...

Záchranáři ZZS MSK uvedli v úterý 18. února 2020 slavnostně do provozu patnáct nových, plně vybavených, sanitních vozidel. Slavnostního setkání a tiskové konference se v areálu IZS v ...

Pod vlivem drog a se zákazem řízení ujížděl pražským strážníkům i přesto, že měl v autě tříleté dítě

Pod vlivem drog, se zákazem řízení a s 3 letým synem ujížděl hlídce strážníků 28 letý muž. V autě si ho všimla ...

Pod vlivem drog, se zákazem řízení a s 3 letým synem ujížděl hlídce strážníků 28 letý muž. V autě si ho všimla hlídka strážníků, která ho pár hodin předtím řešila za jiný přestupek a z lustrace ...

Size: XS SM MD LG