U obce Lochenice na Královéhradecku bylo v řece Labi, v sobotu odpoledne, nalezeno lidské tělo. Na místo ihned vyjeli policisté i hasiči. K události vyjela výjezdová skupina královéhradeckých kriminalistů a povoláni byli rovněž potápěči královéhradecké zásahové jednotky.
„Na místo vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Pražská v Hradci Králové, a to společně s dobrovolnou jednotkou hasičů obce Lochenice. V rámci spolupráce se složkami IZS jsme zasahovali se člunem na vodním toku,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.
Tělo vytáhli na břeh policisté ve spolupráci s hasiči. Totožnost zemřelého policisté znají. Kriminalisté ohledáním těla nenalezli žádné známky cizího zavinění. U zemřelého bude provedena zdravotní pitva.
Okolnostmi nálezu se nadále zabývají kriminalisté.