V pondělí, několik minut po půlnoci, uslyšela hlídka Městské policie Olomouc, při hlídkové činnosti na Dolním náměstí v Olomouci, zvuk rozbíjejícího se skla, který se nesl z lokality Horního náměstí. Na místo se strážníci okamžitě vydali a v blízkosti radnice byl spatřen muž držící v ruce kovový předmět.
Jakmile dotyčný hlídku uviděl, tak se začal z místa utíkat. Nedoběhl však daleko, u podloubí radnice byl zastaven a zde se také strážníkům přiznal ke svému vandalskému jednání.
Na místě byla zjištěna rozbitá informační tabule Moravské filharmonie Olomouc a skleněná výloha umělecké galerie nacházející se opodál.
Po chvíli se na místo také dostavili policisté a ti si vše převzali k dalšímu řešení.
