Vyhodnocení bezpečnostního opatření v Plzni, kam dorazili fanoušci Baníku Ostrava i Ocelářů Třinec

Vyhodnocení bezpečnostního opatření v Plzni, kam dorazili fanoušci Baníku Ostrava i Ocelářů Třinec

Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje připravilo a realizovalo v souvislosti s dnešním fotbalovým utkáním mezi mužstvy FC Viktoria Plzeň a FC Baník Ostrava, které proběhlo v Doosan Aréně v Plzni a hokejovým utkáním mezi mužstvy HC Škoda Plzeň a Oceláři Třinec bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku.

Na dodržování vnitřního pořádku a bezpečnosti nejen v bezprostředním okolí fotbalového stadionu dohlíželi policisté pořádkové jednotky, bezpečnost a plynulost silničního provozu zajišťovaly hlídky dopravní policie. Do policejního opatření byli nasazeni i členové antikonfliktního týmu a kolegové z oddělení služební kynologie se služebními psy a z oddělení služební hipologie.

Před zápasem, v jeho průběhu a po jeho skončení jsme průběžně shromažďovali a vyhodnocovali aktuální informace i pomocí mobilního monitorovacího centra a k monitorování ze vzduchu napomáhala Letecká služba Policie ČR. Situace a chování nejen fanoušků obou týmů bylo monitorováno jednak v bezprostřední blízkosti sportovišť, v centru města ale i přilehlých městských částech. Pod dohledem policistů byly samozřejmě i příjezdové cesty do Plzně.

Během celého bezpečnostního opatření jsme řešili přestupek neoprávněné použití pyrotechniky, kdy v druhé polovině zápasu byla fanoušky v sektoru hostujícího týmu použita pyrotechnika. Další podezření z přestupku také policisté dosud šetří, dosud neznámý fanoušek, měl rovněž v druhé polovině zápasu vhodit předmět na hrací plochu.

Ve Štruncových sadech se sešlo 9 725 příznivců fotbalu, z tohoto počtu bezmála 700 fanoušků povzbuzovalo hostující tým. Po ukončení utkání fanoušci spořádaně opouštěli stadion. Policisté dále plnili úkoly spojené se službou. Obzvláště dbali na bezpečnost odcházejícího davu. Následně provedli i kontrolu mimo Dossan Arénu v centru města v souvislosti se zachováním veřejného pořádku.

Foto: Týdeník Policie

V hořící garáži v Chebu našli hasiči dvě lidská těla

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři ...

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Jednalo se o objekt složený z několika garáží, hořelo v jedné z ...

V Obřím dole zkolaboval turista, k jeho záchraně vzlétl vrtulník LZS

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové ...

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové Horské služby i letečtí záchranáři. Další turisté, kteří byli svědky nehody, ...

Policisté z Prahy II. obdrželi darem od dva automatizované externí defibrilátory

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části ...

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části Prahy 2. Policisté druhého policejního obvodu v přímém výkonu služby mají ve ...

Size: XS SM MD LG