Vyhodnocení bezpečnostního opatření v rámci technoparty u Meziříčka | Týdeník Policie

Vyhodnocení bezpečnostního opatření v rámci technoparty u Meziříčka

Vyhodnocení bezpečnostního opatření v rámci technoparty u Meziříčka

Během uplynulého víkendu policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina realizovali bezpečnostní opatření, které zaměřili především na lokalitu katastru obce Meziříčko na Třebíčsku, kde na soukromém pozemku probíhala techno produkce „DUTCHCZECH:RULE THE MILL 2019“. Již před zahájením akce jsme předpokládali zvýšený počet osob a vozidel, která budou na místo přijíždět, pohybovat se v této lokalitě a následně po skončení akce z místa odjíždět. Stejně tak jsme počítali s intenzivním pohybem chodců po komunikaci vedoucí k areálu mlýna, kde produkce probíhala, a to nejen ve dne, ale zejména v nočních hodinách.

Hudební produkce začala v pátek 10. srpna a skončila v pondělí 12. srpna v nočních hodinách. Někteří účastníci do místa konání technoparty ale přijeli již ve čtvrtek v odpoledních a večerních hodinách, kdy probíhaly také zvukové zkoušky aparatury, proto policisté ještě před zahájením bezpečnostního opatření posílili v místě výkon služby. I když technoparty oficiálně skončila v pondělí večer, někteří návštěvníci v místě zůstali a odjížděli ještě během úterý v dopoledních hodinách. V průběhu technoparty bylo v místě více než 3 500 osob a parkovalo zde na vyhrazených plochách na 550 vozidel, většinou obytných, dodávkových a osobních vozidel. Velkou část návštěvníků tvořili cizinci ze zemí Evropské unie – Německo, Rakousko, Holandsko, Itálie, Francie, Španělsko a Slovensko.

V zájmu zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a zejména udržení veřejného pořádku bylo ze strany Krajského ředitelství policie kraje Vysočina realizováno bezpečnostní opatření, do kterého byli zapojeni policisté pořádkové, dopravní, cizinecké i kriminální policie. Do opatření se zapojili také policejní kynologové se služebními psy. Bezpečnostního opatření se v rámci součinnosti v pátek i v sobotu zapojili také příslušníci Celní správy České republiky z Celního úřadu pro Kraj Vysočina, kteří měli svá stálá stanoviště na strategických komunikacích, po kterých mířili do místa návštěvníci technoparty. Celníci měli na místě kontroly k dispozici speciálně vycvičeného služebního psa na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Při kontrolách byli v několika případech úspěšní a zajistili u kontrolovaných osob drogy. Všechny zjištěné případy pak předali k dalšímu opatření policistům Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

V průběhu bezpečnostního opatření byly zaevidovány dva trestné činy. V pátek 9. srpna kolem půl deváté večer na silnici I/38 v obci Litohoř ve směru na Želetavu zastavila hlídka Celního úřadu pro kraj Vysočina motorové vozidlo Peugeot Boxer s rakouskou registrační značkou. U řidiče byly nalezeny drogy – balení drogy marihuany, sušenky s marihuanou, hašiš, kokain a menší množství extáze. Dvaadvacetiletý cizinec je podezřelý ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

Druhý evidovaný trestný čin byl majetkového charakteru a jednalo se o krádež mobilního telefonu. Neznámý pachatel odcizil v pátek 9. srpna v nočních hodinách ženě z kabelky, kterou měla přes rameno, mobilní telefon. Zloděj poté utekl do davu lidí. Krádeží vznikla ženě škoda ve výši přesahující částku 15 600 korun.

V průběhu bezpečnostního opatření policisté zadokumentovali 34 přestupků, z nichž celkem 13 vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení. Policisté zadrželi jedenáct řidičů motorových vozidel, kteří usedli za volant pod vlivem omamných a psychotropních látek. Z tohoto počtu byla devíti cizincům uložena kauce v celkové výši 86 000 korun. Další dva řidiči řídili vozidlo pod vlivem alkoholu. Během opatření jsme zaevidovali jeden případ nálezu batohu s obsahem neznámých látek. Ve třech případech na místo vyjížděla posádka zdravotnické záchranné služby. Policisté také vypátrali jednu hledanou osobu.

V souvislosti s konáním technoparty v katastru obce Meziříčko a na příjezdových komunikacích byl od pátku do nedělních nočních hodin navýšen počet policistů, kteří zde prováděli hlídkovou činnost, dohlíželi na veřejný pořádek a zaměřovali se na především kontroly projíždějících řidičů motorových vozidel, aby neusedali za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných a psychotropních látek. Policisté měli několik pevných stanovišť, a poté policisty, kteří pravidelně projížděli kolem areálu mlýna, parkovacích ploch a zaměřili se nejen na samotný katastr obce Meziříčko, ale také na okolní obce a příjezdové komunikace. V akci byli také policisté na služebních motocyklech a policejní kynologové.

Velitel bezpečnostního opatření plk. Mgr. Jan Kostečka, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, byl v průběhu technoparty v pravidelném kontaktu s představiteli samosprávy obce Meziříčko a Krasonice, a také s hlavním pořadatelem hudební produkce, a to zejména z důvodu stanovení pravidel souvisejících s parkováním a stanováním účastníků akce. V minulosti se totiž stávalo, že návštěvníci akce parkovali a stanovali na pozemcích soukromých osob, které jim k tomu nedaly svolení. Dalším důležitým bodem vzájemné komunikace bylo zajištění únosné hladiny zvuku v době nočního klidu. Letošní spolupráce s pořadatelem akce byla naprosto bez problémů a každý den se uskutečnily pravidelné schůzky, na nichž byli přítomni také starostové některých okolních obcí.

V průběhu hudební produkce jsme přijali pouze dvě oznámení, která se týkala rušení nočního klidu, tedy porušení obecně závazné vyhlášky obce Meziříčko. Policisté tato oznámení zadokumentovali a jako správní delikty budou odevzdány k projednání místně příslušnému správnímu orgánu. Hlavní

Vzhledem k tomu, že i v úterý zůstávali v místě někteří návštěvníci, aktuální bezpečnostní situaci na místě v rámci běžného výkonu služby monitorovali policisté z obvodního oddělení v Moravských Budějovicích a na odjezdových komunikacích prováděli kontrolu dopravní policisté. Návštěvníkům technoparty policisté nabídli před odjezdem z místa možnost provedení kontrolní dechové zkoušky, kdy této možnosti využilo několik desítek osob.

Foto: Policie ČR

Policisté z Místního oddělení Ruzyně mezi sebou vybrali 18 tisíc korun. Peníze předali dětskému centru Paprsek

Již sedm let pořádají policisté z místního oddělení Ruzyně finanční sbírku pro dětské centrum Paprsek. Letos ...

Již sedm let pořádají policisté z místního oddělení Ruzyně finanční sbírku pro dětské centrum Paprsek. Letos mezi sebou vybrali 18 tisíc korun, které by měly posloužit ke zpříjemnění života a ...

Kriminalisté obvinili muže z vraždy servírky v Humpolci

Vyšetřovatel odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zahájil trestní stíhání muže, ...

Vyšetřovatel odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zahájil trestní stíhání muže, který byl v pátek v odpoledních hodinách zadržený jako podezřelý z ...

Záchranáře přivolal na místo vraždy sám podezřelý. Kriminalistům sdělil, že kamaráda bodl nožem při hádce

Zadržený jednašedesátiletý muž se kriminalistům přiznal, že při hádce bodl svého kamaráda nožem, ten na základě ...

Zadržený jednašedesátiletý muž se kriminalistům přiznal, že při hádce bodl svého kamaráda nožem, ten na základě bodného poranění na místě zemřel. Na tísňovou linku zavolal útočník a požadoval ...

Size: XS SM MD LG