Vyšetřovatelé hasičů společně s kriminalisty ohledali trosky haly zasažené požárem | Týdeník Policie

Vyšetřovatelé hasičů společně s kriminalisty ohledali trosky haly zasažené požárem

Vyšetřovatelé hasičů společně s kriminalisty ohledali trosky haly zasažené požárem

Byl to letošní největší požár, se kterým museli pražští hasiči bojovat. Plameny zasáhly halu v Pramenné ulici mezi pražskými Kunraticemi a Písnicí v úterý okolo poledne. Postupně se rozšířily i na okolní objekty. Kouř z mohutného požáru byl vidět na desítky kilometrů daleko.

Na místo postupně vyjelo 21 jednotek profesionálních o dobrovolných hasičů. Z Prahy zde zasahovaly prakticky všechny stanice HZS. Pražským kolegům dorazili na pomoc také dobrovolní hasiči ze dvou středočeských jednotek.

S požárem bojovali hasiči po celé odpoledne a následně celou noc. Na místě se postupně střídali, jak jen to šlo. Ve středu v 7 hodin ráno se pak na místě vystřídaly směny A a B. Během dopoledne se podařilo požár zcela zlikvidovat, a to i za velké pomoci speciální techniky ze záchranných útvarů.

Po celou dobu zásahu hasičům asistovali záchranáři a nemalým způsobem pomáhali policisté a strážníci MP Praha. Zatímco policisté hlídali okolí a často museli vykázat Vietnamce, kteří se snažili dostat ke svým skladům, strážníci řídili dopravu tak, aby mohly cisterny s vodou plynule dojíždět na místo události. O pitný režim a občerstvení hasičů se postarali zástupci Českého červeného kříže.

Na místo se ve středu dostavili vyšetřovatelé hasičů i policie. Ti společně ohledali požářiště a dělají vše pro to, aby co nejdříve stanovili přesnou příčinu vzniku požáru.

Škoda byla předběžně odhadnuta na 10 milionů korun. Hala byla plná obuvi a textilu.

Foto: YTB / Sky&Earth Pro CZ + HZS Praha

V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek ...

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů. K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ...

Muž chtěl zpátky do léčebny. Zapálil kontejner, lehl si do trávy a sledoval hasiče

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v ...

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v blízkosti kroměřížské nemocnice úmyslně zapálil papír v plastovém kontejneru na ...

Size: XS SM MD LG