Z domu ve Zlíně ukradl cizinec milion korun a šperky, krátce po činu ho zadrželi policisté | Týdeník Policie

Z domu ve Zlíně ukradl cizinec milion korun a šperky, krátce po činu ho zadrželi policisté

Z domu ve Zlíně ukradl cizinec milion korun a šperky, krátce po činu ho zadrželi policisté

Za významného přispění okradeného mladého páru se zlínským policistům z prvosledové hlídky podařilo v úterý po poledni zadržet ve Zlíně ihned po krádeži peněz a šperků z rodinného domu na Zlínsku tříčlennou posádku vozidla ujíždějícího zřejmě do zahraničí, odkud přijeli. Krádež měl na svědomí pouze jeden ze tří cestujících, sedmatřicetiletý cizinec.

V úterý dopoledne se mladá žena žijící v obci nedaleko Zlína vydala na nákup. Když se po půl hodině vracela domů, uviděla vyjíždět z ulice, kde bydlí, červené vozidlo Škoda Fabia s registrační značkou sousedního státu, v níž seděli tři muži. Když chtěla v dalším okamžiku vstoupit do svého domu, všimla si, že vchodové dveře jsou násilím vyražené a uvnitř jsou rozházené věci.

Žena zachovala chladnou hlavu, dovnitř nevstoupila a poté, co zavolala svému příteli, že je někdo vykradl, kontaktovala ihned policii. Příteli ještě stačila říct o červeném vozidle, které vyjíždělo z jejich ulice. Operační důstojník vyhlásil po podezřelém vozidle pátrání a přítel mladé ženy se vracel domů, aby zjistil, co se stalo. Když projížděl Zlínem, uviděl vozidlo, které mu žena popsala, a vydal se ihned za ním. Zároveň kontaktoval policisty, kteří po vozidle také pátrali. Policisté za pár minut posádku podezřelého vozidla zadrželi. U jednoho z mužů našli veškeré odcizené věci a finanční hotovost 990 tisíc korun. Celkově chtěl připravit mladou rodinu o více než milion korun. Všichni tři cizinci skončili v policejní cele.

V průběhu prověřování vyšlo najevo, že krádež má na svědomí pouze jeden ze tří cizinců. Zbylí dva muži o ničem nevěděli.

Komisař kriminální policie ze Zlína sdělil sedmatřicetiletému, sedmkrát soudně trestanému recidivistovi ze sousedního státu, obvinění ze spáchání zločinu krádež a přečinu porušování domovní svobody. Soudkyně okresního soudu včera odpoledne akceptovala podnět kriminalistů a rozhodla o uvalení vazby. V případě odsouzení hrozí muži další trest odnětí svobody, tentokrát až na osm let.

Díky duchapřítomné, až profesionální reakci ženy i muže, kteří byli okradeni, jsme mohli velmi rychle zadržet pachatele, který záhy skončil ve vazbě. Bez jejich spolupráce by pátrání po lupiči ze zahraničí bylo velmi komplikované.

Důležité je v podobném případě reagovat okamžitě, snažit se zachovat klid, nevstupovat do míst, kde se mohl pohybovat zloděj a IHNED kontaktoval policii.

Foto: Policie ČR

Při střetu čtyř vozidel u Brandýska na Kladensku byli zraněni čtyři lidé

Na silnici mezi Stehelčevsí a Brandýskem na Kladensku došlo v pondělí večer k hromadné dopravní nehodě čtyř ...

Na silnici mezi Stehelčevsí a Brandýskem na Kladensku došlo v pondělí večer k hromadné dopravní nehodě čtyř vozidel. Podle prvotních informací z místa měl řidič jednoho z vozů zastavit na ...

Kamion se u Tupadel převrátil mimo silnici, řidič na místě zemřel

Na silnici I/9 poblíž Tupadel na Mělnicku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Řidič kamionu ...

Na silnici I/9 poblíž Tupadel na Mělnicku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Řidič kamionu vyjel ze zatím neznámých příčin ze silnice a převrátil se na střechu. Kamion ...

Při houbaření se v lese u Volar ztratila starší žena, policisté ji vypátrali i díky spolupráci s lesníky

Operační středisko policie přijalo v pondělí dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese ...

Operační středisko policie přijalo v pondělí dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese při houbaření. Žena policistům sdělila, že již čtyři hodiny bloudí. Vyšla z Volar ...

Size: XS SM MD LG