Z podstavce na Jičínsku zmizela socha Panny Marie | Týdeník Policie

Z podstavce na Jičínsku zmizela socha Panny Marie

Z podstavce na Jičínsku zmizela socha Panny Marie

Ve čtvrtek 8. srpna přijali policisté z obvodního oddělení v Hořicích oznámení, že na výjezdu z obce Dachova došlo ke krádeži pískovcové sochy.

V přesně nezjištěné době od středy 7. srpna zde neznámý provinilec z pískovcového podstavce odcizil zhruba jeden metr vysokou sochu Panny Marie s Jezulátkem. Odcizením způsobil škodu ve výši nejméně 170 tisíc korun. Výše škody na poškozeném pískovcovém podstavci je předmětem dalšího šetření.

Případ v současné době šetří jičínští kriminalisté jako přečin krádeže, za což viníkovi hrozí trest odnětí svobody od jednoho do pěti let.

Tímto vyzýváme veřejnost, které není lhostejný život v jejím okolí, aby se v případě jakýchkoliv informací vedoucích k dopadení pachatele obrátila na bezplatnou telefonní linku 158.

Děkujeme.

Foto: Policie ČR

Ostravští kriminalisté pátrají po přepadeném muži

Ostravští kriminalisté prověřují zločin loupeže, kterého se dopustil dosud neustanovený pachatel dne 08. 12. 2019 v ...

Ostravští kriminalisté prověřují zločin loupeže, kterého se dopustil dosud neustanovený pachatel dne 08. 12. 2019 v čase okolo 21:35 hodin v Ostravě - Mariánských Horách na ulici 28. října, na ...

Řidička Dacie dostala ve Vrchlabí smyk a s vozem se převrátila přes střechu

Ve čtvrtek 12. prosince vyjížděli policisté k havárii osobního vozidla Dacia Sandero, která se stala krátce po 17. ...

Ve čtvrtek 12. prosince vyjížděli policisté k havárii osobního vozidla Dacia Sandero, která se stala krátce po 17. hodině mezi obcemi Strážné a Vrchlabí na silnici č. III/2956. Podle ...

Size: XS SM MD LG