Kriminalisté pátrají po totožnosti neznámého muže, který se snažil prodat byt za devět milionů korun. Ten však nebyl vůbec jeho. Neznámý muž inzeroval na různých portálech prodej bytu v ulici Smrčkova v pražské Libni za devět milionů korun. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by o prodeji věděl vlastník nemovitosti, nebo její oprávněný správce.
Takových nemovitostí se snažil prodat již víc a vždy se jednalo o byty ve vlastnictví osob z bývalého SSSR. Na schůzky se zájemci pak posílal dvojníky majitelů s padělanými doklady.
Kriminalisté z 8. oddělení Prahy III po tomto neznámém muži pátrají a zajistili fotografie, na kterých je podezřelý velmi dobře zachycen. Vystupuje pod jménem Tomasz Demianowski a v inzerátech uvádí telefonní číslo 606 289 641, kdy takto kontaktoval více společností v Praze.
Pokud muže na fotografii poznáváte, nebo máte jakékoliv informace, které by vedly k jeho dopadení, volejte prosím linku 158.
Neznámý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu podvod, za což mu v případě dopadení a odsouzení, hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Není vyloučeno, že se jedná o organizovanou skupinu, tudíž podezřelých může být víc.