O osm set tisíc korun přišla žena z Prahy 4, která naletěla podvodníkům, když na sociální síti zareagovala na reklamu ohledně investování do fondů a otevřela ji. Vyplnil své telefonní číslo a ozval se jí cizí člověk, který mluvil špatně česky s ruským přízvukem. Ten jí po telefonu přesvědčil o výhodnosti investice a osmdesátiletá seniorka na jím uvedený účet na několikrát poslala zmiňovanou statisícovou částku.
Sedm set tisíc korun z účtu zmizelo rodině z Prahy 9, která naletěla volající ženě, jenž je přesvědčila, aby si do počítače nainstalovali vzdálený přístup a přihlásili se do internetového bankovnictví. Celé pod legendou, že jim pošle peníze, které v minulosti investovali do kryptoměny. Z účtu jim pak pachatel dokázal odčerpat uvedené finanční prostředky.
Jindy zase poškozené přišla zpráva, která se tvářila, že je od její dcery. V ní stálo, že nemůže mluvit, má nové telefonní číslo a ať ji maminka pošle 2000 eur na učet, jehož číslo jí rovnou poslala. Poškozená tak v dobré víře učinila v domnění, že pomáhá své dceři. Pomohla ale leda tak podvodníkovi k lehkému výdělku.
Poslední případ se týkal klasického podvodu na internetovém bazaru. Poškozený prodával boty za 750 korun, ozval se mu zájemce, který mu poslal odkaz na přepravní společnost. Poškozený neodhalil, že se jedná o falešný odkaz, vyplnil ho a tím pachateli předal přístupové údaje ke svému bankovnímu účtu. Z něj mu pak bylo odčerpáno skoro třicet tisíc korun.