Fakultní nemocnice Bulovka přijala občana USA převáženého z Ugandy, který přišel do kontaktu s pacientem nakaženým virem ebola. Transport z Letiště Václava Havla Praha proběhl ve speciálním izolačním režimu za přísných bezpečnostních a protiepidemických opatření.
Přijatý je bez příznaků onemocnění a jeho stav je stabilizovaný.
Na Klinice infekčních nemocí bude po celou inkubační dobu umístěn ve specializovaném izolačním režimu. Jeho stav bude průběžně sledován, další postup se bude řídit klinickým vývojem.
Pro veřejnost ani běžný provoz nemocnice situace nepředstavuje riziko.



