Chtěl získat zpátky řidičský průkaz. Za volant však nebude moci zřejmě ještě nějakou dobu usednout. Když novojičínští policisté obdrželi informaci, že by vozidlo autoškoly mohl řídit muž pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, nenechali nic náhodě a rozhodli se vozidlo zastavit k silniční kontrole.
Řidič autoškoly na výzvy k zastavení zareagoval a vozidlo odstavil u krajnice na ulici B. Martinů v Novém Jičíně.
Strážci zákona nejprve ztotožnili řidiče i vedle sedícího instruktora autoškoly. Poté byli oba vyzváni k podrobení se dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Ta u instruktora vyšla negativně. Řidič, ze kterého byl cítit alkohol, se však podrobit odmítl. Stejně tak odmítl i test na přítomnost drog a následné lékařské vyšetření. To odůvodnil tím, že se bojí jehel.
Jak se ukázalo, muži vloni na podzim skončil zákaz řízení, který mu byl uložen soudem za jízdu pod vlivem drog. Nyní absolvoval zkoušku pro obnovení řidičského oprávnění. Tu však už nedokončil.
Policisté 31letému řidiči zakázali další jízdu. To se mu nejspíš nelíbilo a měl se začít ke strážcům zákona chovat vulgárně. Muž je tak podezřelý ze spáchání přestupku jak v dopravě, tak proti veřejnému pořádku.
Celou věc policisté oznámí příslušnému správnímu orgánu, kde mu hrozí pokuta až do výše 75 tisíc korun a až tříletý zákaz řízení.