Zákroková skupina ZONA zadržela dva dealery pervitinu | Týdeník Policie

Zákroková skupina ZONA zadržela dva dealery pervitinu

Zákroková skupina ZONA zadržela dva dealery pervitinu

Minulý týden v dopoledních hodinách zadrželi policisté služby kriminální policie a vyšetřování společně se zákrokovým družstvem olomouckého krajského ředitelství tři osoby.

Nejprve se pokusili navázat kontakt s 38letým mužem v bytě rodinného domu v Tovačově, kde se zdržuje a vyzvali ho ke zpřístupnění bytu. Na zákonnou a opakovanou výzvu nikdo nereagoval a dveře, i po opakované výzvě, zůstaly zavřené.

Vzhledem k tomu, že snaha policistů vyšla naprázdno a uvnitř se nacházela osoba podezřelá ze zvlášť závažného protiprávního jednání souvisejícího s prodejem a distribucí drog, bylo použité ke zpřístupnění bytu beranidlo. Po otevření bytu byli zadrženi bez použití donucovacích prostředků výše uvedený muž a jeho o rok mladší družka. Oba byli převezeni na policejní služebnu k dalším úkonům a dokumentaci případu. Oba byli umístěni do policejní cely.

Následující den byla žena po výslechu propuštěna na svobodu. Proti podezřelému bylo zahájeno trestní stíhání a bylo mu sděleno obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Z předchozího šetření vyšlo najevo, že prodával anebo zdarma předával, minimálně dalším deseti uživatelům od roku 2017 do doby zadržení, pervitin a k tomu se taky doznal. Své zákazníky měl především na Přerovsku, převážně v obci Tovačov a okolních obcích. Cena za pervitin na jedno užití se různila od částky 200 Kč až po 500 Kč. Po provedených úkonech byl obviněný propuštěn na svobodu, kde je vedeno i jeho trestní stíhání. V minulosti nebyl pro žádnou trestnou činnost odsouzen. Za uvedené protiprávní jednání stanoví trestní zákoník trest odnětí svobody od jednoho roku až na pět let.

Ten samý den, o pár desítek minut později, byl ve stejné obci u jednoho z místních domů zadržen policisty ze zákrokové skupiny 36letý muž, který se dopouštěl stejné trestné činnosti. Ani v tomto případě policisté nemuseli použít donucovací prostředky, protože je podezřelý dobrovolně následoval. I on přečkal noc v policejní cele a další den si vyslechl obvinění ze stejného trestného činu. V tomto případě se nejednalo o žádného nezkušeného zajíčka, ale o muže, který už byl za stejné jednání potrestán v nedávné minulosti. V polovině září loňského roku byl pravomocně uznán vinným a byl mu uložen podmíněný trest odnětí svobody. Ani tento fakt neměl vliv na to, aby distribuce zanechal a dál pokračoval v prodeji pervitinu a marihuany.

Zásoboval uživatele především na Přerovsku, zejména v Tovačově, ale také na Prostějovsku a Olomoucku. Spisový materiál i s obviněným byl předán na přerovské státní zastupitelství s podnětem k podání návrhu na jeho vzetí do vazby, který byl soudem akceptován a recidivista byl eskortován do vazební věznice. Tentokrát mu ale hrozí, s ohledem na předchozí trestnou činnost a odsouzení, trest odnětí svobody daleko vyšší a to až na deset let.

Foto: Policie ČR

Provoz na dálnici D1 zastavil požár návěsu kamionu

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na ...

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na Brno. K události vyrazily dva cisternové vozy profesionálních hasičů ze ...

Policisté na Rokycansku vypátrali podezřelého z útoku v pražské tramvaji

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost ...

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost muže, který je podezřelý z útoku v tramvaji a vyhlásili ho do celostátního ...

Strážníci v Brně našli psa ve zbídačeném stavu. V kotci chybělo krmeni i voda, zvíře žilo ve vlastních výkalech

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném ...

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném mříží silně podvyživeného zlatého retrívra, který působil velmi zanedbaně. ...

Size: XS SM MD LG