V pátek 6. června, kolem 6:15, špatně zaparkoval 42letý řidič svoji fabii na sídlišti Špičák v Alexandrovské ulici v České Lípě, a když od ní odešel, sjela mu ze stráně dolů a zastavila se až o roh panelového domu. Škodu policisté na místě předběžně odhadli na nejméně 80 tisíc korun. Přesto lze hovořit o velkém štěstí.
Po trase, kterou auto ujelo, se obvykle pohybují děti i dospělí lidé, a to především pejskaři, a mohlo tu dojít k neštěstí. Nedobrzděná vozidla jsou velkým nebezpečím nejen pro majetek, ale především pro lidi, proto apelujeme na řidiče, aby před opuštěním auta vždy důkladně zkontrolovali, zda je správně zabrzděné a zařazené.
Nehoda není náhoda a prevence je tu opravdu na místě.


