Zásahová jednotka si došla pro skupinu podezřelých, kteří mají mít na svědomí fingované přepadení na Žižkově | Týdeník Policie

Zásahová jednotka si došla pro skupinu podezřelých, kteří mají mít na svědomí fingované přepadení na Žižkově

Zásahová jednotka si došla pro skupinu podezřelých, kteří mají mít na svědomí fingované přepadení na Žižkově

Kriminalisté třetího policejního obvodu ve spolupráci s pražskou zásahovou jednotkou zadrželi v úterý večer pět podezřelých osob, které mají na svědomí fingované loupežné přepadení na pražském Žižkově.

Incident se stal koncem listopadu minulého roku v recepci hotelu v ulici Koněvova, která fungovala zároveň i jako směnárna.

Do provozovny přišel maskovaný muž se zbraní v ruce, ohrožoval šestadvacetiletou recepční pistolí, kdy se lámanou angličtinou domáhal vydání peněz z pokladny. Vzhledem k tomu, že recepce fungovala rovněž jako směnárna, vydala recepční ozbrojenému muži hotovost dosahující částky dvě stě tisíc korun. Podezřelý následně z místa činu utekl. Poškozená věc oznámila vedoucímu recepce a na linku 158, kdy vzhledem k jejímu špatnému psychickému stavu musel být na místo přivolán intervent.

Detektivové od počátku pracovali s několika verzemi, ale jen jedna byla ta správná. Původně poškozená recepční díky povědomí o větším finančním obnosu v pokladnách recepce a své finanční tísni, se společně se svými kamarády rozhodla, že nefingují její přepadení a uloupené peníze si pak rozdělí. Jak se domluvili tak to i provedli, kdy postupovali velmi sofistikovaně. Objekt si dopředu obhlédli, počítali s jak přítomností kamer v hotelu, tak i v okolí. Po skutku se dokonce ihned převlékli kvůli znesnadnění jejich identifikace.

Na základě mravenčí práce kriminalistů z pražské Palmovky a prověření všech okolností případu, včetně vyhodnocení kamerových záznamů z okolí hotelu zadrželi celkem pět podezřelých osob. Zadržení čtyř osob proběhlo ve spolupráci se zásahovou jednotkou v úterý večer v Praze 4. Původně poškozenou recepční zadrželi kriminalisté ve stejný čas v Praze 3.

Nakonec se šestadvacetiletá recepční a její dva kumpáni ve věku pětadvacet a čtyřiadvacet let dočkali sdělení obvinění z trestného činu zpronevěra, za což jim v případě odsouzení hrozí až pět let za mřížemi. Obvinění se k činu přiznali a jsou stíháni na svobodě. Zbylé dvě zadržené osoby byly po výslechu propuštěny na svobodu.


Provoz na dálnici D1 zastavil požár návěsu kamionu

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na ...

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na Brno. K události vyrazily dva cisternové vozy profesionálních hasičů ze ...

Policisté na Rokycansku vypátrali podezřelého z útoku v pražské tramvaji

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost ...

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost muže, který je podezřelý z útoku v tramvaji a vyhlásili ho do celostátního ...

Strážníci v Brně našli psa ve zbídačeném stavu. V kotci chybělo krmeni i voda, zvíře žilo ve vlastních výkalech

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném ...

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném mříží silně podvyživeného zlatého retrívra, který působil velmi zanedbaně. ...

Size: XS SM MD LG