Zdrogovaný cizinec při honičce na Bruntálsku najížděl na policisty, dva byli zraněni | Týdeník Policie

Zdrogovaný cizinec při honičce na Bruntálsku najížděl na policisty, dva byli zraněni

Zdrogovaný cizinec při honičce na Bruntálsku najížděl na policisty, dva byli zraněni

Cizinec pod vlivem drog ujížděl policejní hlídce, ohrožoval účastníky silničního provozu a najížděl na policisty, kteří jej chtěli zastavit. Dva policisté utrpěli zranění.

Bruntálští policisté pronásledovali v sobotu 31. 8. 2019 vozidlo Ford, které chtěli po předchozí výzvě zastavit z důvodu dopravního přestupku. Řidič však na zapnuté světelné a zvukové výstražné zařízení a nápis „Stop Policie“ nereagoval a naopak začal před policisty ujíždět směrem na obec Krnov.

Rychlost vozidla přesáhla v některých úsecích 150 km/hod. Řidič přejel několikrát do protisměru a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Zastavit se jej snažila také hlídka dopravních policistů a policejní psovod, kteří vykonávali hlídkovou činnost v obci Zátor, kde probíhala obecní veřejná akce.

Řidič nereagoval na další zákonné výzvy k zastavení auta ani hrozbu střelnou zbraní. Na policisty najížděl, dva policisté utrpěli lehké zranění a ujíždějící řidič také poškodil jedno ze služebních vozidel.

Policisté k zastavení vozidla museli použít služební zbraně s úmyslem poškodit pneumatiky vozu, aby automobilu bylo znemožněno pokračovat dále v jízdě. Mimo obec vozidlo následně po několika kilometrech z důvodu poškození pneumatik sjelo na travnatou plochu vedle komunikace.

Řidič byl za použití donucovacích prostředků vytažen z vozidla. Policisté zjistili, že se jedná o 33letého cizince, kterého zadrželi. Dechová zkouška byla u něj s negativním výsledkem, ale pozitivní byl test na přítomnost drog. Policejní komisařka zahájila trestní stíhání cizince ze zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu poškození cizí věci. Trestní stíhání je vedeno vazebně.

Muž se v zahraničí léčí několik let s psychickými problémy. Za účelem zjištění motivu protiprávního jednání a jeho psychického stavu bude přibírán soudní znalec. Pokud bude obviněný odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody až do výše šesti let. K uvedenému jednání muž policistům sdělil, že ani neví, jak se dostal do České republiky.


Pěstírnu konopí na Náchodsku prozradil velký odběr elektřiny

Potírání drogové kriminality je nepřetržitý boj, v němž policisté ani chvíli neustávají. V uplynulých dnech se ...

Potírání drogové kriminality je nepřetržitý boj, v němž policisté ani chvíli neustávají. V uplynulých dnech se náchodským kriminalistům podařilo odhalit další pěstírnu marihuany, ukrývající ...

Recidivista ukradl na benzínce balíček prezervativů a Kinder vajíčko

Policisté z obvodního oddělení Plzeň – střed sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež. Podezřelým je 29letý muž ...

Policisté z obvodního oddělení Plzeň – střed sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež. Podezřelým je 29letý muž z Trutnova. Ten 22. ledna 2020 zavítal na jednu čerpací stanici v Plzni a ...

Po ústeckých ulicích se motala opilá žena s dětským kočárkem

V pondělí kolem 15 hodin na základě volání na linku 158, že se po ulici pohybuje motající se žena s dětským ...

V pondělí kolem 15 hodin na základě volání na linku 158, že se po ulici pohybuje motající se žena s dětským kočárkem, vyjížděla hlídka policie do ulice Keplerova v Krásném Březně. Když ...

Kosterní ostatky nalezené na Blanensku patřily pohřešovanému muži

V listopadu loňského roku na odlehlém místě v lese v katastrální oblasti Habrůvka v místě zvaném Pod Vápenicí, ...

V listopadu loňského roku na odlehlém místě v lese v katastrální oblasti Habrůvka v místě zvaném Pod Vápenicí, nalezl náhodný muž lidské kosterní ostatky. Na základě zkoumání a znaleckého ...

Size: XS SM MD LG