Zdrogovaný řidič BMW se zákazem řízení předjel vysokou rychlostí policisty, poté jim začal ujíždět

Zdrogovaný řidič BMW se zákazem řízení předjel vysokou rychlostí policisty, poté jim začal ujíždět

V minulém týdnu projížděli dopravní policisté mezi obcemi Vracov a Vacenovice. V jenom místě je předjelo osobní vozidlo BMW, které jelo dle záznamového zařízení rychlostí 130 km/h. Policisté se za vozidlem ihned rozjeli a za pomocí modrých majáků a sirény jej chtěli přimět k zastavení a vyřešení přestupku.

Řidič BMW však ještě víc sešplápl plynový pedál a začal policistům ujíždět. Přes obec Vacenovice se řítil vysokou rychlostí a nijak nedbal bezpečnosti jiných účastníků silničního provozu, projížděl křižovatky, kde riskoval střet s jinými vozidly.

Po projetí obce, kde se v ulicích stočil zpět k Vracovu, vyjel opět ven z obce a policistům odbočil do lesa. Policejní vozidlo jej ještě chvíli pronásledovalo, ale nakonec ztratilo z dohledu. V tu chvíli už se ale k této lokalitě sjížděly další policejní posily a po uvedeném autě pátraly.

Po nějaké době jej našli odstavené v obci Milotice a vedle něj seděl šestatřicetiletý muž, který má za sebou řadu majetkových ale i drogových deliktů a po sobě jdoucích zákazů řízení. Aktuální zákaz má vysloven až do roku 2020. V době, kdy jej policisté vypátrali, byl podle provedeného orientačního testu pod vlivem amfetaminu.

Policisté jej eskortovali na policejní služebnu, kde byl po dokumentaci celého případu obviněn z přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Policisté zajistili vozidlo, který ujížděl a budeme podávat návrh na jeho propadnutí.

Stejný muž v roce 2017 ujížděl policistům až na Slovensko, kde naboural policejní hlídku.

Foto: Policie ČR

Motorkář u Drásova zemřel poté, co narazil do odbočujícího Peugeotu

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve ...

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve směru od Příbrami na Sedlčany odbočovala vlevo na účelovou komunikaci k obci Skalka, ...

Mladík na D1 havaroval s nákladním vozem, na dálnici unikla kyselina sírová

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. ...

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. Osmnáctiletý řidič se podle zjištění policistů nevěnoval řízení a vjel mimo ...

Pachatelé ve Starém Městě vyrvali ze zdi trezory a rozřezali je. Z firmy si odnesli více než milion korun

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ...

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ve Starém Městě. Z místa si totiž odnesli více než milion korun. K události ...

Size: XS SM MD LG