Žena bez řidičáku se dvěma dětmi odešla od nehody, když ji vypátrali policisté, byla pod vlivem alkoholu | Týdeník Policie

Žena bez řidičáku se dvěma dětmi odešla od nehody, když ji vypátrali policisté, byla pod vlivem alkoholu

Žena bez řidičáku se dvěma dětmi odešla od nehody, když ji vypátrali policisté, byla pod vlivem alkoholu

Policisté řešili během uplynulých dní tři dopravní nehody, u kterých hrál roli alkohol za volantem.

K první z nich vyjížděli ve čtvrtek 29. srpna 2019 v dopoledních hodinách do katastru obce Černuc. Čtyřiatřicetiletá řidička osobního vozidla VW Golf jedoucí ve směru od obce Hospozín k obci Černuc při projíždění pravotočivé zatáčky nepřizpůsobila rychlost zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravně technickému stavu pozemní komunikace a uvedla automobil do smyku. Přejela do protisměru, kde se střetla se směrovým sloupkem a se zábradlím u můstku. Poté pokračovala v jízdě a zastavila vozidlo až na poli. Jako spolujedoucí ve vozidle cestovala tříletá dívka a patnáctiletý mladík. Ke zranění osob nedošlo. Škoda byla vyčíslena na 30.000,- Kč.

Řidička i s osádkou vozidla z místa nehody odešla, aniž by splnila svou zákonnou povinnost. Následně byla vypátrána zlonickými policisty v místě svého trvalého bydliště. Byla vyzvána k provedení dechové zkoušky, která byla pozitivní. Displej přístroje ukázal hodnoty 2,71 a 2,58 promile. Žena však policistům sdělila, že alkohol požila až po výše uvedené nehodě. Byla proto vyzvána k odběru biologického materiálu, kterému se dobrovolně podrobila. Navíc bylo také zjištěno, že hříšnice nevlastní řidičské oprávnění.

Druhá nehoda se stala v sobotu 31. srpna 2019 ve večerních hodinách v katastru obce Slaný. Jedenatřicetiletý řidič osobního vozidla Peugeot 307 jedoucí ve směru od obce Knovíz k obci Slaný také nepřizpůsobil rychlost jízdy a v levotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo vozovku do příkopu a následkem nerovnosti byl automobil vymrštěn do vzduchu a několikrát se přetočil. Následně se opět odrazil od příkopu a skončil na střeše na silnici. Šofér byl při nehodě lehce zraněn. Na místě přítomní policisté Obvodního oddělení Slaný provedli u šoféra dechovou zkoušku, která ukázala hodnoty 1,64 a 1,51 promile. Byl proveden odbor biologického materiálu v nemocničním zařízení. Řidič se doznal k požití alkoholických nápojů před jízdou a navíc provedená lustrace ukázala, že muž nemá platné řidičské oprávnění. Škoda byla vyčíslena na 70.000,- Kč.

A zatím poslední nehoda pod vlivem alkoholu se stala v neděli 1. září 2019 v pět hodin ráno a na tísňovou linku 158 ji oznámil čtyřicetiletý muž. Policistům sdělil, že u jeho domu v obci Budeničky se stala nehoda osobního vozidla. Po příjezdu policejní hlídky na místo bylo zjištěno, že za volant usedl teprve osmnáctiletý mladík, který měl pozitivní zkoušku na alkohol. Konkrétně nadýchal hodnoty 1,51 a 1,63 promile. Při nehodě navíc došlo k poškození dvou domů a autobusové zastávky.

Všechny případy jsou dále v šetření dopravních policistů a také policistů obvodních oddělení jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a všem třem hříšníkům hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Foto: Policie ČR

Na Svitavsku proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kamiony

V úterý proběhla na Svitavsku součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní ...

V úterý proběhla na Svitavsku součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní policie, služba cizinecké policie, Generální ředitelství cel, Centrum služeb pro ...

Policisté hledají vandala, který v Praze poškodil 13 zaparkovaných vozidel

Škodu za bezmála sto tisíc korun způsobil zatím neznámý vandal v sobotu 14. prosince minulého roku na vozidlech ...

Škodu za bezmála sto tisíc korun způsobil zatím neznámý vandal v sobotu 14. prosince minulého roku na vozidlech zaparkovaných v ulici náměstí 14. října v Praze. Na kamerovém záznamu je vidět ...

Size: XS SM MD LG