Žena nebyla spokojená s doručováním zásilek, a tak na dvou olomouckých poštách vyhrožovala uložením bomby | Týdeník Policie

Žena nebyla spokojená s doručováním zásilek, a tak na dvou olomouckých poštách vyhrožovala uložením bomby

Žena nebyla spokojená s doručováním zásilek, a tak na dvou olomouckých poštách vyhrožovala uložením bomby

Kriminalisté územního odboru Olomouc ukončili vyšetřování případu anonymního oznámení o uložení bomb na dvou olomouckých poštách.

Anonymní oznámení o údajném uložení bomby na dvou olomouckých poštách – na ulici Jeremenkova a Ladova, jsme přijali 4. března letošního roku krátce před devátou hodinou ráno. Na základě tohoto oznámení byly aktivovány všechny složky Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje.

Okolí obou budov bylo uzavřeno a z obou budov bylo evakuováno zhruba 100 osob. Byly provedeny prohlídky obou budov a jejich okolí a na místo byli přivoláni také policejní psovodi se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání nástražných výbušných systémů. Provedenými prohlídkami nebyly žádné nástražně výbušné systémy nalezeny.

Kriminalisté na případu pracovali a prověřovali všechny získané informace a poznatky. Na základě důkladného prověření všech podkladů a důkazních materiálů zahájili trestní stíhání 41leté ženy z Olomoucka, jakožto obviněné ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy. Obviněná se ke svému jednání doznala. Důvodem měla být nespokojenost s doručováním zásilek. Vzniklá škoda je odhadována na 8 500 korun. V případě prokázání viny a odsouzení jí tak hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Následně byl spisový materiál ze strany policejního orgánu ukončen a v první polovině července letošního roku s návrhem na podání obžaloby předán na okresní státní zastupitelství k dalšímu postupu.


Na Svitavsku proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kamiony

V úterý proběhla na Svitavsku součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní ...

V úterý proběhla na Svitavsku součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní policie, služba cizinecké policie, Generální ředitelství cel, Centrum služeb pro ...

Policisté hledají vandala, který v Praze poškodil 13 zaparkovaných vozidel

Škodu za bezmála sto tisíc korun způsobil zatím neznámý vandal v sobotu 14. prosince minulého roku na vozidlech ...

Škodu za bezmála sto tisíc korun způsobil zatím neznámý vandal v sobotu 14. prosince minulého roku na vozidlech zaparkovaných v ulici náměstí 14. října v Praze. Na kamerovém záznamu je vidět ...

Size: XS SM MD LG