Žena se přes internet seznámila s „námořníkem“, poslala mu 400 tisíc korun

Žena se přes internet seznámila s „námořníkem“, poslala mu 400 tisíc korun

Oznámení o podezření z trestného činu podvodu podala minulý týden 63letá žena z Hradecka, která uvedla, že se v únoru loňského roku na sociální síti seznámila s námořníkem, který zastupuje kapitána, a že plují do Japonska. Psali si přes e-mail a v dubnu ji sdělil, že mají v Malajsii problémy s piráty a že si musí někam uložit svoje cenné věci včetně 250 tisíc Euro.

Chtěl, aby mu je zachránila. Balíček jí měla zaslat určitá společnost. Kvůli požadavkům na zaplacení různých poplatků žena poslala bezhotovostním převodem téměř 400 tisíc korun.

Poslední částku, kterou zaslala, byly peníze na letenku. Námořník měl letět z Ukrajiny do Liverpoolu a po přistání se měl ozvat, což však neprovedl a od konce roku žena na ozvání marně čeká.
Pokud se podaří neznámého pachatele dopadnout, za trestný čin podvod, mu bude hrozit trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let.

Opětně apelujeme: Neposílejte žádné peníze neznámým lidem, natož lidem, s kterými navážete komunikaci přes sociální sítě!


Motorkář u Drásova zemřel poté, co narazil do odbočujícího Peugeotu

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve ...

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve směru od Příbrami na Sedlčany odbočovala vlevo na účelovou komunikaci k obci Skalka, ...

Mladík na D1 havaroval s nákladním vozem, na dálnici unikla kyselina sírová

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. ...

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. Osmnáctiletý řidič se podle zjištění policistů nevěnoval řízení a vjel mimo ...

Pachatelé ve Starém Městě vyrvali ze zdi trezory a rozřezali je. Z firmy si odnesli více než milion korun

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ...

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ve Starém Městě. Z místa si totiž odnesli více než milion korun. K události ...

Size: XS SM MD LG