Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání třicetileté ženy pro zvlášť závažný zločin vražda ve stádiu pokusu. V sobotu 23. května 2026, v deset hodin dopoledne, přijali policisté oznámení o napadení muže na vlakovém nádraží v Šumperku. Policisté byli na nádraží během okamžiku. Mimo zraněného se zde nacházela i třicetiletá žena, která přivolala zdravotnickou pomoc.
Oznamovatelka uvedla, že muže napadl jiný muž poté, co k němu přišel a chtěl peníze. Když je nedostal, měl nožem bodnout 38letého poškozeného a odejít.
Policisté ihned rozjeli pátrání po nebezpečném útočníkovi a přivolali šumperské kriminalisty. Ti brzy poznali, že žena nemluvila pravdu. Spojili se s krajskými kriminalisty, kteří se dostavili na místo a případ si převzali. Společně pak důsledným šetřením zjistili, že zranění muže se odehrálo úplně jinak a jinde.
K napadení došlo v bytě v Zábřehu a útočníkem nebyl neznámý muž, jak tvrdila oznamovatelka, ale byla to právě ona, která nožem způsobila muži bodnořezná poranění a vinu se pak snažila svalit na vymyšlenou postavu. Za dvě a půl hodiny od oznámení se kriminalistům podařilo napadení muže objasnit a podezřelou zadržet. Přesný motiv činu není znám.
Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí ženy do vazby, který soud akceptoval. Ženě hrozí za zvlášť závažný zločin vražda ve stádiu pokusu trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.