Žena v Kadani zapálila kontejner a poté se sama udala na tísňové lince, na svědomí má mít sérii požárů | Týdeník Policie

Žena v Kadani zapálila kontejner a poté se sama udala na tísňové lince, na svědomí má mít sérii požárů

Žena v Kadani zapálila kontejner a poté se sama udala na tísňové lince, na svědomí má mít sérii požárů

Policisté obvinili 42letou ženu z Kadaně ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Toho se měla dopustit v minulém týdnu v Kadani.

Těm měla ve večerních hodinách zapálit papírový odpad vně plastového kontejneru na papír, čímž došlo k zahoření a zničení tohoto kontejneru a dále k poškození sousedního kontejneru a přístřešku na popelnice. Škoda byla předběžně vyčíslena na cca 13 tisíc korun. Žena sama pak volala na linku 158 s tím, že požár založila.

Za vinu je jí však kladeno i další jednání, tentokrát ze srpna. I tehdy měla zapálit v Kadani plastový kontejner. Policisté ji již v srpnu k tomuto skutku vyslýchali a žena se doznala. Srpnové jednání bylo s ohledem na škodu těsně pod pět tisíc korun posouzeno původně jako přestupek. Vzhledem k tomu, že žena podle dosavadních zjištění v jednání pokračovala, byly škody ze srpna i září sečteny a nyní jsou tyto skutky posuzovány jako pokračující trestný čin.

Kromě uvedených skutků je žhářka stíhána za zapálení čtyř kontejnerů v polovině července. Již tehdy policisté podali po zahájení trestního stíhání podnět na vzetí dotyčné do vazby. Žena však byla soudem propuštěna a místo vazby jí byl stanoven dohled probačního úředníka.

Nyní tedy vyšetřovatel opětovně podal podnět ke vzetí do vazby, který tentokrát státní zástupce i soudce akceptovali a obviněná byla umístěna do vazební věznice. V případě uznání viny soudem jí hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.


Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG