Ke konci loňského roku si 66letá žena z Přerovska všimla na Facebooku reklamy nabízející výhodné investice. Za vidinou zisku provedla registraci na internetových stránkách, kde na sebe uvedla telefonní kontakt. Postupem času se ženě přes aplikaci WhatsApp ozvala slovensky mluvící žena, vydávající se za finanční poradkyni. Ta poškozené radila, aby investovala.
Poškozená si na základě toho vzala nebankovní půjčku ve výši 125 tisíc korun, kterou následně investovala. Když si investici chtěla vybrat, musela navýšit limit a to tak, že dostala pokyny k zaslání další částky, na kterou si poškozená vzala další úvěr ve výši 40 tisíc korun. Peníze jí i přesto vyplaceny nebyly.
V minulosti si také poškozená nainstalovala do svého telefonu aplikaci CoinMarketCap, kam žádné peníze neposílala. Letos v únoru ale byla kontaktována prostřednictvím WhastApp s tím, že tam má hodně peněz a má je vybrat po menších částkách. Přes zaslaný odkaz zadávala částky v domnění, že ji přibydou na účet, místo toho ji ale odcházely.
Ve své bance následně poškozená zjistila, že tam přijali žádost o půjčku ve výši 820 tisíc korun, to ale bylo prostřednictvím banky zamítnuto. Celkově tak poškozená žena přišla o víc jak 200 tisíc korun. Policii 66letá žena uvedla, že v prvním případě poskytla kopii svého občanského průkazu. Tímto na všechny apelujeme, aby nikomu nesdělovali své osobní údaje a nikomu kopie svých dokladů nezasílali.