Není den, aby policisté na Vysočině nemuseli řešit nějaký internetový podvod. I když se zcela cíleně a pravidelně zaměřujeme na prevenci a poskytujeme veřejnosti preventivní rady, jak se nestát obětí podvodníka, někteří lidé stále reagují na lákavé nabídky na zhodnocení svých investic. Ze slibovaného zisku ale nakonec nic není a lidé přicházejí o značné finanční prostředky, které končí
na účtech podvodníků. Stejně tak tomu bylo i v případu ženy z Pelhřimovska. Dosud neznámý pachatel v podvodném úmyslu obohatit se zadal na portál Facebook reklamu s odkazem na investiční společnost Exteom.
Na tuto reklamu reagovala žena, která se po otevření daného odkazu zaregistrovala na portál této podvodné investiční společnosti. Obratem ji kontaktoval údajný finanční poradce, který po poškozené ženě požadoval uhradit vstupní poplatek ve výši 250 euro, který žena uhradila na zatím nezjištěný zahraniční účet. Poté ženu kontaktovala prostřednictvím e-mailu údajná bankéřka, která jí vysvětlila celý postup při investování. Na základě pokynů údajné bankéřky si žena do svého telefonu nainstalovala aplikaci AnyDesk. Poté ženu kontaktoval ještě další bankéř, který jí dával další pokyny, aby si do mobilního telefonu nainstalovala další aplikace – Binance, Kraken, Authenticart, Wise a Atomic a prostřednictvím vzdáleného přístupu do telefonu a s jeho pomocí si pak důvěřivá žena založila účet u společností Binance, Kraken, Atomic, Exteom. Poté žena v rámci investování zaslala několik plateb na blíže nezjištěné zahraniční účty ve výši několika set tisíc korun za účelem nákupu různých virtuálních měn.
Ženu zřejmě k takovému jednání zlákala vidina získání snadného výdělku, a proto si ještě sjednala úvěry u bankovního domu ve výši dalších několika stovek tisíc korun. I tyto prostředky odeslala v rámci investování v několika platbách na zahraniční účty. Žena přišla investováním do virtuální měny o částku ve výši přesahující částku 1,8 milionu korun.
Případem se nyní zabývají kriminalisté.