Zličínským policistům v Praze ujížděl řidič v kradeném BMW | Týdeník Policie

Zličínským policistům v Praze ujížděl řidič v kradeném BMW

Zličínským policistům v Praze ujížděl řidič v kradeném BMW

Policisté z místního oddělení Zličín ve čtvrtek krátce po sedmnácté hodině projížděli ulicí Bucharovou v Praze 5, kde si povšimli vozidla BMW, na kterým byly umístěné registrační značky, které procházeli v evidencích jako odcizené.

Auto se proto rozhodli ihned zastavit a následně o tom informovali i ostatní hlídky v okolí, jelikož měli podezření, že by řidič mohl ujíždět.

Tahle domněnka se potvrdila hned poté, co policisté využili výzev k zastavení vozidla. Na ty řidič nereagoval, naopak sešlápl plyn a začal policistům ujíždět po ulici Plzeňská směr centrum v Praze 5. Po chvíli řidič změnil směr a pokračoval ve své nebezpečné jízdě, kde u tramvajové zastávky poblíž hotelu Golf nezastavil na červenou a najel na chodník. Kde došlo ke střetu mezi vozidlem a sloupem veřejného osvětlení.

Tahle nehoda ho však neodradila a pronásledování pokračovalo a to až do areálu ČVUT, kde mu plány překazila zaparkovaná vozidla v uličce. Následně řidič začal z vozidla utíkat a policista použil varovný výstřel, díky čemuž muže po pár metrech dostihl a za použití donucovacích prostředků ho společně se svými kolegy zadržel.

Po dopadení se řidič před policisty vydával za jinou osobu. Sedmatřicetiletý muž měl k tomu hned několik důvodů, byl totiž v celostátním pátrání, měl platný zákaz řízení a řídil pod vlivem drog. Následně bylo zjištěno, že vozidlo, kterým ujížděl, bylo odcizené v Německu a registrační značky umístěné na něm v Karlovarském kraji.

Zadržený muž skončil na policejní stanici, kde mu bylo sděleno podezření z trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a maření úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody v délce až dvou let. Řidič se bude zodpovídat i z jízdy pod vlivem návykových látek. V současné chvíli kriminalisté spolupracují s německými kolegy a zjišťuji okolnosti k odcizenému vozidlu.

Foto: Policie ČR

Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG