Zloděj okradl zloděje, ten pak přišel bosý na policejní služebnu | Týdeník Policie

Zloděj okradl zloděje, ten pak přišel bosý na policejní služebnu

Zloděj okradl zloděje, ten pak přišel bosý na policejní služebnu

Vše začalo oznámením šestnáctiletého mladíka o násilném odcizení mobilního telefonu, batohu a bot. Tyto věci měl oznamovateli odcizit pod pohrůžkou násilí neznámý muž, kterému chtěl původně prodat svůj mobilní telefon. Na policii se mladík dostavil bos.

Během podání vysvětlení v dané věci přišel na řadu velice podrobný a barvitý příběh, který popisoval zprostředkování kupce na mobilní telefon, jeho kontaktování, cesta pro finanční hotovost a dále také samotné odcizení ze strany kupce, včetně citování vulgarit ve vzájemné komunikaci mezi pachatelem a oznamovatelem.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin loupež a ihned započali prověřovat tento trestný čin s trestní sazbou odnětí svobody až na deset let.

Po zjištění nesrovnalostí byl oznamovatel s těmito fakty konfrontován. Svou výpověď změnil a uvedl, že vše co je výše popsáno se nestalo jemu ale jeho kamarádovi, kterého potkal, a on sám však věc na policii oznámit nechtěl. Proto vzal vše na sebe. Na otázku proč přišel na policii tedy bez bot, uvedl, že chtěl, aby jeho oznámení bylo věrohodnější.

Na řadu přišel výslech sedmnáctiletého mladíka, na kterém měl být dle nového zjištění zločin spáchán. Jelikož se jednalo o závažný zločin a muž se v danou chvíli nacházel mimo Ostravu, kriminalisté neváhali a pro zadokumentování výpovědi odjeli do 100 km vzdáleného města.

Zde mladík nejprve vypovídal shodně s původní verzi oznamovatele. Kriminalisté muži předestřeli důkazy, které toto však vyvracely.

Rozuzlení: když už lhaní nikam nevedlo, muž popsal, jak vše bylo. Boty a mobilní telefon měl prodat neznámému muži, s kterým se mimo jiné domluvil, že půjdou něco odcizit do prodejny potravin. K tomuto také předal muži svůj batoh. Krádež však nakonec nevyšla a mladík zůstal bez bot, mobilního telefonu a také bez svého batohu.

Motiv: svým jednáním si chtěl opatřit prostředky na „brko“.


Na Šumpersku proběhla kontrolní akce na dodržování zákona o zaměstnanosti

​Olomoučtí celníci kontrolovali dodržování zákona o zaměstnanosti v oblasti regionu Šumpersko a zjistili 31 ...

​Olomoučtí celníci kontrolovali dodržování zákona o zaměstnanosti v oblasti regionu Šumpersko a zjistili 31 porušení. Koncem ledna provedli příslušníci Celního úřadu pro Olomoucký kraj ...

Policisté museli odložit vyšetřování nebezpečného předjíždění na Jičínsku

Jičínští dopravní policisté v těchto dnech odložili věc dopravního přestupku proti bezpečnosti a plynulosti ...

Jičínští dopravní policisté v těchto dnech odložili věc dopravního přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. I přes jeho intenzivní šetření a odborná zkoumání zajištěného ...

Moravskoslezští záchranáři si převzali patnáct nových vozidel

Záchranáři ZZS MSK uvedli v úterý 18. února 2020 slavnostně do provozu patnáct nových, plně vybavených, sanitních ...

Záchranáři ZZS MSK uvedli v úterý 18. února 2020 slavnostně do provozu patnáct nových, plně vybavených, sanitních vozidel. Slavnostního setkání a tiskové konference se v areálu IZS v ...

Pod vlivem drog a se zákazem řízení ujížděl pražským strážníkům i přesto, že měl v autě tříleté dítě

Pod vlivem drog, se zákazem řízení a s 3 letým synem ujížděl hlídce strážníků 28 letý muž. V autě si ho všimla ...

Pod vlivem drog, se zákazem řízení a s 3 letým synem ujížděl hlídce strážníků 28 letý muž. V autě si ho všimla hlídka strážníků, která ho pár hodin předtím řešila za jiný přestupek a z lustrace ...

Size: XS SM MD LG