Zloděj okradl zloděje, ten pak přišel bosý na policejní služebnu | Týdeník Policie

Zloděj okradl zloděje, ten pak přišel bosý na policejní služebnu

Zloděj okradl zloděje, ten pak přišel bosý na policejní služebnu

Vše začalo oznámením šestnáctiletého mladíka o násilném odcizení mobilního telefonu, batohu a bot. Tyto věci měl oznamovateli odcizit pod pohrůžkou násilí neznámý muž, kterému chtěl původně prodat svůj mobilní telefon. Na policii se mladík dostavil bos.

Během podání vysvětlení v dané věci přišel na řadu velice podrobný a barvitý příběh, který popisoval zprostředkování kupce na mobilní telefon, jeho kontaktování, cesta pro finanční hotovost a dále také samotné odcizení ze strany kupce, včetně citování vulgarit ve vzájemné komunikaci mezi pachatelem a oznamovatelem.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin loupež a ihned započali prověřovat tento trestný čin s trestní sazbou odnětí svobody až na deset let.

Po zjištění nesrovnalostí byl oznamovatel s těmito fakty konfrontován. Svou výpověď změnil a uvedl, že vše co je výše popsáno se nestalo jemu ale jeho kamarádovi, kterého potkal, a on sám však věc na policii oznámit nechtěl. Proto vzal vše na sebe. Na otázku proč přišel na policii tedy bez bot, uvedl, že chtěl, aby jeho oznámení bylo věrohodnější.

Na řadu přišel výslech sedmnáctiletého mladíka, na kterém měl být dle nového zjištění zločin spáchán. Jelikož se jednalo o závažný zločin a muž se v danou chvíli nacházel mimo Ostravu, kriminalisté neváhali a pro zadokumentování výpovědi odjeli do 100 km vzdáleného města.

Zde mladík nejprve vypovídal shodně s původní verzi oznamovatele. Kriminalisté muži předestřeli důkazy, které toto však vyvracely.

Rozuzlení: když už lhaní nikam nevedlo, muž popsal, jak vše bylo. Boty a mobilní telefon měl prodat neznámému muži, s kterým se mimo jiné domluvil, že půjdou něco odcizit do prodejny potravin. K tomuto také předal muži svůj batoh. Krádež však nakonec nevyšla a mladík zůstal bez bot, mobilního telefonu a také bez svého batohu.

Motiv: svým jednáním si chtěl opatřit prostředky na „brko“.


Opilý senior se zákazem řízení naboural s Daewoo zezadu do kamionu

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod došlo dne 17. září 2019 v 13:00 hodin. ...

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod došlo dne 17. září 2019 v 13:00 hodin. Sedmašedesátiletý řidič osobního automobilu Daewoo Kalos jedoucí ve směru od obce ...

Mladého muže postihly u stanice metra v Praze křeče, při pádu si poranil hlavu

Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali ...

Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali záchranáře. Při běžné hlídkové činnosti v okolí stanice metra Vltavská si hlídka ...

Řidič alternativní přepravní služby nedokázal strážníkům na pražském letišti předložit doklady taxislužby, navíc má vysloven platný zákaz řízení

Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí ...

Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí odhalili. Při kontrole areálu Letiště Václava Havla v Praze si strážníci z ...

Size: XS SM MD LG