Hasiči v Třebechovicích pod Orebem večer vyprostili tělo zavaleného dělníka | Týdeník Policie

Hasiči v Třebechovicích pod Orebem večer vyprostili tělo zavaleného dělníka

Hasiči v Třebechovicích pod Orebem večer vyprostili tělo zavaleného dělníka

Hasiči mají za sebou velmi náročný zásah, který trval déle než 12 hodin. V nočních hodinách, kolem 22. hodiny, se jednotkám podařilo vyprostit tělo muže, který byl ve sklepních prostorech zavalen.

Pomocí UDS byly rozebrány a odstraněny stropy části sklepního prostoru a hasiči se tak dostali přímo k místu závalu. Při odstraňování stropů musel být narušen povrch v místě, kudy procházel chodník. Následně byly pomocí sacího bagru odsány z prostor závalu asi čtyři kubíky suti a zeminy.

Hasiči poté zabezpečili místo zásahu a předali jej starostovi města. Provizorní výztuhy, kterými hasiči sklep stabilizovali, zůstanou na místě do doby, než se o zabezpečení prostor postará odborná firma.

Na místě spolupracovali v odpoledních hodinách profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem s hasiči Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně.

Tisková zpráva Policie ČR (por. Ing. Magdaléna Vlčková, MBA):
Krátce před půl desátou dopoledne byli v úterý policisté přivoláni k sesuvu zdi ve sklepě bytového domu v Třebechovicích pod Orebem. Podle prvotních informací se měl pod sesunutým zdivem nacházet člověk, což bylo později potvrzeno. Na místo se sjely okamžitě všechny složky IZS a povolán byl rovněž statik, kterého policejní hlídka s ohledem na vážnost situace a časovou tíseň doprovodila rychle na místo. Podle prvotních informací došlo ke zranění muže při stavebních úpravách v domě.

Z důvodu přítomnosti techniky a hned několika vozidel IZS v přilehlém okolí bylo třeba zabezpečit policejními hlídkami bezpečnost a plynulost silniční dopravy a omezit v přilehlých ulicích provoz tak, aby mohli v prvotní fázi i záchranáři s hasiči vykonávat svou práci a mít zde své dočasné pracovní zázemí.

Policisté místo události zadokumentují, důkladně ohledají a vyslechnou rovněž svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace vedoucí k objasnění příčiny této nešťastné události a samozřejmě budou zjišťovat i všechny související okolnosti případu.

Teprve v pozdních večerních hodinách se podařilo ze sklepních prostor bytového domu v Třebechovicích pod Orebem vyprostit tělo osmnáctiletého muže, který podlehl následkům zranění způsobených pádem nosné zdi. Po vyproštění muže byla ověřena jeho totožnost a na místo přivolaný koroner potvrdil jeho úmrtí.

Místo tragické události je policejní hlídkou zabezpečeno a pro účely provádění dalších úkonů bude i nadále střeženo.

Foto: HZS KHK

Hasiči vyprošťovali v Raduni kamion, který skončil i s nákladem štěrku v příkop

Tři jednotky hasičů se postupně zapojily do odstraňování následků nehody, ke které došlo v pátek 16. srpna 2019 na ...

Tři jednotky hasičů se postupně zapojily do odstraňování následků nehody, ke které došlo v pátek 16. srpna 2019 na úzké silnici z Raduně do Komárova na Opavsku. Nehoda byla na operační ...

Muž se po odsouzení ukrýval ve Francii, při pokusu o eskortu do ČR předstíral zdravotní potíže a snažil se sebepoškozovat

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ...

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne ...

Náchodští strážníci byli v pravý čas na pravém místě

Při kontrolní činnosti u Oblastní nemocnice Náchod, byla místní Městská policie v dopoledních hodinách v pravou ...

Při kontrolní činnosti u Oblastní nemocnice Náchod, byla místní Městská policie v dopoledních hodinách v pravou chvíli. Strážníci zaslechli u vchodu do nemocnice velkou ránu. Muži zákona ...

Size: XS SM MD LG