Služební vozidlo Audi A8 pomůže policistům z Dálničního oddělení Pravy odhalovat převozce kradených aut

Služební vozidlo Audi A8 pomůže policistům z Dálničního oddělení Pravy odhalovat převozce kradených aut

Převodem nepotřebného majetku se z Policejního prezidia dostalo na Dálniční oddělení Pravy (Královéhradecký kraj) staronové služební vozidlo Audi A8 4,2 fsi Quattro s osmistupňovou automatickou převodovkou. Vůz dříve sloužil pro přepravu policejního prezidenta, ten však nyní využívá jiné vozidlo a pro tento konkrétní vůz nebylo na prezidiu jiné využití. Proto bylo nabídnuto jiným složkám Policie ČR, čehož využili policisté právě v Královéhradeckém kraji.

Na vozidle bylo provedeno několik úprav a v současné podobě bude sloužit nejen na dálnici D11, ale prakticky na všech silnicích první třídy v Královéhradeckém kraji.

Vozidlo je vybaveno systémem „Look“, který za jízdy porovnává registrační značky na vozidlech s databází odcizených vozidel a rovněž s registrem technické kontroly aut. Vůz není vybaven radarem, proto nebude sloužit k měření rychlosti. Naopak jsou ve vozidle umístěny zastavovací pásy, Automatizovaný externí defibrilátor, či medic batoh. Vepředu i vzadu je vůz vybaven kamerou.

Vůz bude v terénu prakticky denně. Primárně bude sloužit k odhalování odcizených vozidel, což je vzhledem k tomu, že je Královéhradecký kraj na jedné z tranzitních tras těchto „převozců“ kradených aut, logické. Kromě toho bude vůz sloužit také k monitoringu dopravní situace, či bezpečné jízdy. Policisté se zaměří nejen na správnou jízdu v pruzích, ale také na telefonování za jízdy, či používání bezpečnostních pásů.

Momentálně je vozidlo po týdenním testovacím provozu. Registrační značku na tomto služebním voze budou policisté z dálničního oddělení měnit.

Foto: Týdeník Policie

Motorkář u Drásova zemřel poté, co narazil do odbočujícího Peugeotu

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve ...

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve směru od Příbrami na Sedlčany odbočovala vlevo na účelovou komunikaci k obci Skalka, ...

Mladík na D1 havaroval s nákladním vozem, na dálnici unikla kyselina sírová

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. ...

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. Osmnáctiletý řidič se podle zjištění policistů nevěnoval řízení a vjel mimo ...

Pachatelé ve Starém Městě vyrvali ze zdi trezory a rozřezali je. Z firmy si odnesli více než milion korun

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ...

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ve Starém Městě. Z místa si totiž odnesli více než milion korun. K události ...

Size: XS SM MD LG